آموزش وردپرس
clinic

کلید ساخت کلینیک فوق تخصصی قائمشهر در دستان شهردار

ساخت کلنیک تخصصی و فوق تخصصی ویژه قائمشهر به خاطر آنچه که شهرداری از آن به عنوان تخلف ساختمانی اسم برده ، ناکام مانده است . 

ساخت این کلینیک در حالی متوقف شده است که مسئولان دانشگاه علوم پزشکی معتقدند ادامه توقف آن سبب می شود تا بودجه ۵۰ میلیارد ریالی اختصاصی به آن برگشت داده شود.

زمین این پروژه را به مساحت حدود دو هزار متر مربع ، پرفسور بهروز برومند رئیس انجمن علمی نفرولوژی ایران که زاده قائمشهر است ، به دانشگاه علوم پزشکی مازندران و شبکه بهداشت و درمان زادگاهش اهدا کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قائمشهر علت ممانعت شهرداری از اجرای این طرح را دریافت عوارض ساختمانی و نداشتن پارکینگ اعلام کرد.

محمد گران گفت که کلینیک های ویژه به صورت نقشه تیپ در ۱۳ شهرستان استان با همکاری شهرداری و شوراهای اسلامی شهر در دست ساخت قرار دارد و شهرداری قائمشهر به بهانه پرداخت نشدن عوارض و نداشتن پارکینگ از همان آغاز اجرای طرح را ناکام گذاشت .

وی افزود : پارکنیگ برای کادرپزشکی و درمانی این مرکز درمانی در داخل محوطه پیش بینی شده و مشکلی از لحاظ پارک خودرو وجود ندارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قائمشهر گفت که شهرداری باید این کلینیک را در قالب طرح های عام المنفعه ببیند و در این چارچوب از دریافت عوارض که در هزینه نهایی نیز پیش بینی نشده به نفع مردم صرفنظر کند تا این پروژه پا گیرد.

وی افزود : در صورتی که شهرداری از مطالباتش صرف نظر نکند ، وزارت بهداشت و درمان اعتبار این مرکز را در شهرستان دیگری هزینه خواهد کرد.

** دیدگاه شورای شهر

رئیس شورای اسلامی شهر قائمشهر علت متوقف شدن عملیات ساخت این پروژه را حذف پارکنیگ از نقشه ساختمانی مورد تایید شهرداری مندرج در پروانه ساخت اعلام کرد.

سعید میرزایی به خبرنگار ایرنا گفت که شورای اسلامی و شهرداری نگاه درآمدزا به این پروژه درمانی در شهر نداشته و اختلاف شهرداری و مرکز بهداشت شهرستان بزودی با نشست دو طرف رفع می شود.

در تماس مکرر خبرنگار ایرنا با شهردار جدید قائمشهر که کمتر از دو ماه از سوی شورای اسلامی به این سمت منصوب شد، برای دریافت نقطه نظرات شهرداری، برقراری ارتباط امکان پذیر نشد.

شهرستان قائمشهر طبق سرشماری سال ۹۰ حدود ۳۲۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۲۰۳ هزار نفر از این جمعیت در مناطق شهری و بقیه در مناطق روستایی سکونت دارند.

 قابل ذکر است ،شهرستان قائمشهر به دلایلی از جمله ازدیاد خودروهای شخصی و نداشتن پارکینگ عمومی با مشکل ترافیک شدید مواجه می باشد.همچنین ساخت مجتمع های تجاری بدون پارکینگ  همچون هیراد سنتر ، سپهر و … در دوره های قبل ترافیک شهری را دو چندان کرده است.

terafik

از شهردار وقت به دلیل عدم صدور مجوز ساخت مجتمع های تجاری و … بدون پارکینگ تقدیر و تشکر میکنیم و امیدواریم با برگزاری جلسات متعدد و مدیریت صحیح آقای رحیمی شاهد توسعه و پیشرفت روز افزون شهرستان قائمشهر باشیم.

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

یک دیدگاه

  1. کمتر دروغ بگو به جای این اراجیف سعی کن خبر راست بنویسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *