آموزش وردپرس
atash-neshani-11

کمبود نیروی انسانی و تجهیزات مشکل آتش نشانی قائمشهر است

 قائم خبر: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قائمشهر، کمبود نیروی انسانی، تجهیزات، نوع پوشش ساختاری ایستگاهها، نگرش فرهنگی و نگاه خدماتی صرف را از جمله مشکلات فراروی این سازمان اعلام کرد.

محمد علی شیرسوار شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه طرح جی آی اس و طرح جامعه ایمنی در قائم شهر با مشارکت دانشجویان و دانشگاه اجرا شده است، اظهارداشت: با اجرای این طرح بافت های فرسوده، مناطق پر تراکم و پر خطر شناسایی شده و این طرح تا شعاع ۵ کیلومتر را تحت پوشش قرار می دهد.

وی بیان کرد: برخی از تغییر ساختارها در حوزه های فرهنگی و آموزشی در شهرستان ماندگار شد که نتایج مثبت آن در سالهای آینده دیده می شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی در خصوص کلاس های آموزشی، اذعان داشت: برای ۳ هزار نفر از کارکنان دستگاههای اجرایی، داوطلبان مدارس، خبرنگاران و پرسنل بیمارستان ها گواهی آموزش صادر شده است.

شیرسوار تصریح کرد: کلاس های آموزشی در قالب طرح محله ایمن با مشارکت و همکاری پایگاههای مقاومت بسیج یک ابتکاریست که در قائم شهر اجرا شده است.

وی به تولیدات فرهنگی این سازمان اشاره کرد و افزود: عملکرد سازمان بصورت دفترچه میزان آگاهی مردم را افزایش می دهد.

شیرسوار از شش هزار واحد تجاری شهری در قائم شهر خبر داد و گفت: از ۶ هزار واحد تجاری در شهرستان تاکنون هزار و ۲۰۰ واحد بازدید و تغییرات در آن لحاظ شده است و اجرای این طرح بسیار سنگین است.

وی با بیان اینکه سازمان آتش نشانی قائم شهر تنها سازمان در کشور است که نشریه دوماهنامه منتشر می کند، اظهارداشت: متاسفانه در خصوص نشریه حمایت های زیادی توسط مسئولان نمی شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی با بیان اینکه ظواهر ایستگاهها نسبت به سالهای گذشه تغییر پیدا کرده است، افزود: با توجه به کمبودها سازمان آمادگی جذب ۴۰ نیروی انسانی را دارد و با توجه به ظرفیت های شهری کمبود تجهیزات و نیروی انسانی احساس می شود.

شیرسوار به نامگذاری ایستگاههای آتش نشانی به نام شهدای شهرستان اشاره کرد و گفت: کتابچه ای از زندگینامه شهید جهانیان تدوین و در شب ۲۱ بهمن رونمایی شود که این یک کار نو و جدید است.

وی از تهیه و تدوین زندگینامه مربوط به سه شهید دیگر و منتسب به سازمان خبر داد و بسیاری از طرح ها بدلیل کمبود اعتبارات، عدم همکاری و کم کاری خود متوقف مانده و امیدواریم در اینده به بهره برداری برسد.

شیرسوار، به ارائه خدمات در حوزه روستایی اشاره و افزود: افرادی که در مواقع بحران، شهری و روستایی فکر می کنند قطعا در اشتباه اند و باید حوزه روستایی هم مورد توجه قرار گیرد.

همچنین ببینید

roohani

شیخ محبوب مقتدرانه ماندگار شد

به گزارش قائم خبر؛ در روز ۲۹ اردیبهشت ماه مردم با حضور گسترده خود پای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *