آموزش وردپرس
koohnavardi

گروه مازرون قله ۵۶۷۱ متری دماوند (بام ایران) را فتح کردند

گروه هشت نفره مازرون از زیر مجموعه های انجمن گردشگری ورزشی، هیات ورش های همگانی شهرستان قائم شهر به سرپرستی دکتر حسین روحی موفق شدند طی ۳ روز از تاریخ ۹۵/۴/۱۵ لغایت ۹۵/۴/۱۷ قله ۵۶۷۱ متری دماوند (بام ایران) را فتح کنند و برگ زرینی دیگر در تاریخ ورزش همگانی شهرستان قائم شهر به ثبت برسانند.

روز سه شنبه مورخه ۹۵/۰۴/۱۵ ساعت ۱۵ گروه از قائم شهر حرکت خود را برای به صعود به دماوند اغاز نموده پس از پشت سر گذاشتن ترافیک سنگین محور هراز ساعت ۱۸:۳۰ به ابتدای جاده پلور و پس از یک ربع به مقر فدراسیون رسیدند.

ساعت هشت به مسیر غربی دماوند رسیده و پیاده روی را شروع کرده و ساعت ده و نیم وارد پناهگاه سیمرغ در ارتفاع ۴۲۰۰ متری شدند.

روز چهارشنبه پس از استراحت جهت هم هوایی به ارتفاع ۴۵۰۰ رفته و پس از نیم ساعت هم هوایی به پناهگاه برگشتند.البته وضعیت جوی در این روز اصلا مساعد نبود ، هوا بارانی و با وزش باد شدید همراه بود.

طبق برنامه ریزی قرار بود صبح روز پنج شنبه ساعت ۵ گروه حرکت خود را آغاز کند که متاسفانه سرعت باد بیش از ۵۰ کیلومتر و مسیر شدیدا مه الود بود، با اندکی تامل و پس از گرم کردن ساعت ۸:۳۷ گروه مجددا سعی خود را برای فتح قله آغاز نمود. در طول مسیر گروه هایی از اصفهان, همدان, اهواز, بیرجند و تهران حضور داشتند .هوا در ارتفاع ۵ هزار دستخوش تغییر شد و مه کل مسیر را پوشانده بود سرعت باد نیز بیش از حد معمول بود

در ۳۰۰ متر آخر مسیر متفاوت تر شد مسیر صخره ای و ریزش سنگ امری طبیعی بود، در بام ایران دماوند ریزش برف نیز مشاهده شد، گروه مازرون با تمام اعضاء در مورخه ۹۵/۰۴/۱۷ ساعت ۱۵:۴۳ بر بام قله ایران پا نهادند.

پس ازّبه اهتزاز در آوردن پرچم پر افتخار کشورمان و خواندن سرود ملی و چند عکس یادگاری تیم جهت فرود اماده شد و ساعت ۱۹:۲۳ به پناهگاه رسید.

روز جمعه تیم پس از عکس یادگاری در کنار پناهگاه سیمرغ ساعت ۷ حرکت خود را اغاز نموده و ساعت ۸:۲۰ به اول جاده مسیر غربی و راس ساعت ۱۵ تمام اعضاء گروه مازرون صحیح و سالم به قائم شهر رسیدند.

منبع: پایگاه خبری ورزش همگانی قائمشهر

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

یک دیدگاه

  1. صعود به بام ایران رو به گروه کوهنوردی مازرون تبریک میگم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *