آموزش وردپرس
valiasr

گزارش عملکرد مرکز جراحی قلب باز شمال کشور

مرکز جراحی قلب باز شمال کشور که زیر مجموعه بیمارستان ولیعصر (عج) قائمشهر است ، مهر ماه امسال فعالیتش را آغاز کرد.

رئیس بیمارستان ولیعصر قائمشهر روز شنبه گفت که این مرکز تنها مرکز درمانی استان های شمالی کشور است که تجهیزات تصویربرداری پزشکی (ام آر آی MRI) برای عروق مغزی را در اختیار دارد .

هاشم هاشم پور افزود : این مرکز به خاطر برخورداری از امکانات تصویر برداری و آنژیوگرافی عروق مغزی قادر به شناسایی بیماران نیازمند آنژیوگرافی و جراحی در این زمینه است .

وی به حضور یک پزشک متخصص مغز برای شناسایی و آنژیوگرافی عروق مغز بیماران در مرکز جراحی قلب باز شمال کشور اشاره کرد و ادامه داد : هم اکنون ماهانه یک پزشک جراح مغز از تهران برای انجام جراحی های لازم در این مرکز درمانی حضور می یابد .

رئیس بیمارستان ولیعصر قائمشهر گفت که پیش از این بیمه شدگان تامین اجتماعی مازندران و دیگر استان های شمالی کشور برای آنژیوگرافی و جراحی عروق مغز باید به تهران مراجعه می کردند .

وی افزود : هم اکنون آنژیوگرافی عروق مغز پنجشنبه هر هفته در مرکز جراحی قلب باز شمال کشور انجام می شود و ماهانه عمل جراحی های مغز نیز انجام می شود .

او آنژیوگرافی و جراحی قلب را از دیگر خدمات مرکز جراحی قلب باز شمال کشور اعلام کرد و گفت که از زمان راه اندازی این مرکز تاکنون ۳۷۸ مورد آنژیوگرافی قلب و ۴۰ مورد عمل جراحی قلب انجام شد.

هاشم پور از نکات حائز اهمیت در انجام آنژیوگرافی قلب در این مرکز درمانی را انجام آنژیوگرافی رادیال ( مچ دست ) برشمرد و افزود : با توجه به تخصص و تبحر پزشک قلب این مرکز ، ۴۵ مورد آنژیوگرافی رادیال انجام شد.

آنژیوگرافی رادیال راحت تر و کم درد تز از آنژیوگرافی فمورال یا آنژیوگرافی از طریق کشاله ران است.

هاشم پور گفت : هم اکنون یک جراح قلب در مرکز جراحی قلب باز ولیعصر فعالیت می کند ولی افزایش تعداد جراحان قلب در دستور کار قرار دارد .

رئیس بیمارستان ولیعصر(عج) قائمشهر تعداد مراجعان سرپایی به مرکز جراحی قلب باز شمال کشور از زمان آغاز فعالیت تاکنون را سه هزار و ۳۵ نفر اعلام کرد.

ساخت مرکز قلب باز شمال کشور سال ۱۳۸۷ در جوار بیمارستان ولیعصر (عج) قائمشهر آغاز شد و مهرماه امسال به بهره برداری رسید .

این مرکز دارای ۵۰ تخت بستری و تخصصی ، اتاق عمل جراحی ، آی سی یو و آنژیوگرافی است .

همچنین ببینید

roohani

شیخ محبوب مقتدرانه ماندگار شد

به گزارش قائم خبر؛ در روز ۲۹ اردیبهشت ماه مردم با حضور گسترده خود پای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *