آموزش وردپرس
ghafoorii

گفتگو با ” علی غفوری ” عضو شورای اسلامی قائمشهر

قائم خبر – میلاد اکبری: به بهانه کسب بیشترین آرا در نظرسنجی قائم خبر ، تصمیم گرفتیم گفتگویی کوتاه با آقای غفوری انجام دهیم.

نتیجه نظرسنجی اعضای شورای شهر قائمشهر

با سلام.لطفاً خودتان را بصورت اجمالی معرفی کنید.

به نام خدا.بنده علی غفوری متولد ۱۳۴۴ دشت مغان آذربایجان هستم ،در دوران طفولیت به قائم شهر آمده ام و ۴۲ سال است که در قائمشهر زندگی میکنم.

مدرک و رشته تحصیلی شما چیست؟

بنده دیپلم رشته اقتصاد و دارای دو مدرک کارشناسی در رشته های علوم تربیتی و معارف اسلامی می باشم.همچنین فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد در رشته حقوق هستم.در حال حاضر دانشجوی ترم آخر دکترای رشته DBA دانشگاه مالزی هستم.همچنین دوره های متعددی در زمینه مدیریت شهری،شهرسازی و بودجه نویسی گذرانده ام و هم اکنون مدرس دانشگاه و مراکز آموزش عالی نیز می باشم.

چند دوره عضو شورا هستید؟

تقریباً از ابتدا همه دوره ها بودم.عضو اصلی بودم یا علی البدل.

در اولین انتخابات شورای اسلامی قائمشهر انتخاب شدم و بعنوان اولین رئیس شورای این شهرستان بودم.همچنین در دور دوم نیز عضو علی البدل و در دوره سوم و چهارم بعنوان عضو اصلی انتخاب شدم.

آیا این دوره در انتخابات شورای شهر شرکت می کنید؟

اگر به میل شخصی باشد خیر ولی یکسری تعهدات اجتماعی و اخلاقی نسبت به نظام داریم،بهمین خاطر احساس میکنم اگر شرکت نکنم کار خوبی نکردم.به هر حال پس از حضور چهار دوره،تجربه زیادی کسب کردم و آن ناشی گری های اولیه رفع شده است.انشاالله اگر خدا بخواهد در صحنه انتخابات حاضر خواهم شد.

 بیشتر در کدام قسمت ها فعالیت داشته اید؟

شورا همانطور که از اسمش پیداست،باید در تمام زمینه ها مشارکت داشت،البته بعضی از قسمت ها تخصصی می باشد.

قسمت تخصصی بنده ،فرهنگی و اجتماعی با نیم نگاهی به بحث حقوقی است.طی این دوران،۷ سال عضو کمیسیون ماده ۱۰۰ ،چندین سال مسئول کمیسیون فرهنگی و کمیسیون عمران بودم.در حال حاضر هم بند ۲۰ ماده ۵۵ هستم.

آیا شما در آموزش و پرورش فعالیت داشته اید؟

بله بنده ۱۱ سال از ۳۰ سال خدمتم در آموزش و پرورش بعنوان معاون و کارشناس مسئول فعالیت می کردم و آخرین سمتی که بازنشسته شدم ،مدیر مجتمع آموزشی بودم.

چطور شد در نظرسنجی قائم خبر،بیشترین آرا را کسب کردید؟

اولاً لطف خداست که شکی نیست.ثانیاً علاوه بر لطف خدا و مردم،صداقت بنده بود.با مردم همواره صادق بودم و هستم و همیشه در بین مردم حضور دارم.به هر حال نباید مغرور شد و این آرای بیشتر مسئولیت بنده را بیشتر می کند.

ghafoori3

آقای غفوری،چطور شورای شهر رشت ۲۰۰ میلیون به تیم فوتبال کمک می کند اما شورای شهر قائمشهر ۲۰ میلیون؟شورای شهر خیلی از شهرهای بزرگ،هزینه های بسیار زیادی برای تیم فوتبال می کنند مانند شهرداری تبریز

ببینید ما در بحث فرهنگی،ورزشی،اجتماعی،هم تکلیف داریم و هم تکلیف نداریم.شهرهای کشور درجه بندی هستند و زمانی دارای معاونت فرهنگی،اجتماعی می شوند که از یک درجه بالایی برخوردار باشند..قائمشهر هنوز به این درجه نرسیده است و تازه به درجه ۱۰ رسیدیم.رشت،تبریز و شهرهای بزرگ دیگر،از قائمشهر درجه بالاتری دارند و دارای معاونت فرهنگی و اجتماعی می باشند.چون قائمشهر دارای چارت سازمانی معاونت نمی باشد بهمین دلیل بودجه مخصوص این کار ندارد.

البته شورای شهر کمک های زیادی به تیم نساجی مازندران کرده است اما مشکل نساجی این چیزها نیست و مشکل آن خیلی ریشه دار تر از این حرف ها و مبالغ می باشد.

نساجی متعلق به کل استان مازندران می باشد و پشت تیم شخصیت های حکومتی و سیاسی زیادی قرار دارند و یاور تیم هستند اما در گفتار، نه در عمل.بنده یادم هست،هنگام ورود آقای پرهام و معرفی ایشان، تمام مسئولین شهری و استانی حضور پیدا کردند.

سرمایه گذار مانند کبوتر است،جای می نشیند که هم امنیت داشته باشد و هم دانه.نمیدانم چرا آقای پرهام تصمیم به جدایی  گرفته است،امنیت لازم را ندارد یا آن دانه لازمه را ندارد.شورای شهر جلسات متعددی را با حضور مسئولین شهری و استانی برگزار کرده است و مسئولین می گویند اگر قصد انتقال زمین ماه فروجک را داشته باشیم فقط به نام باشگاه فرهنگی ورزشی نساجی مازندران منتقل می کنیم که قابل فروش نباشد.احتمالاً آقای پرهام به دنبال انتقال زمین به نام شخص خود می باشد.

در ضمن شورای شهر هرساله بودجه ای برای نصب ست های ورزشی و احداث اماکن ورزشی هزینه می کند.

با توجه به گفته های فوق و مشکلات فعلی، اعضای شورا تصمیم گرفتیم مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان به تیم نساجی کمک شود که قرار است یکشنبه این موضوع بررسی شود.

اما باز هم به هواداران فهیم نساجی مازندران توصیه میکنم،به جای متوصل شدن به شاخه و برگ،به ریشه بچسبند.ما هم  مانند مردم هوادار تیم نساجی هستیم و عشقمان این تیم است.

ghafoori2

با توجه به حضور میدان جانبازان در کمربندی قائمشهر،آیا هزینه اجرای این طرح نباید از سوی استان تامین شود؟

هر شهری یک نقشه تفصیلی دارد که هر ده سال بازنگری می شود.در نقشه تفصیلی،پیش بینی شده تا چند سال آینده میدان جانبازان و سه راه مهدوی جز منطقه شهری محسوب می شود و کمربندی که از هفت تن به سمت ساری احداث می شود،جز منطقه برون شهری محسوب خواهد شد.

تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان،پل تک پایه می باشد که هزینه اجرای آن هشت و نیم میلیارد تومان برآورد شده است که سهم شورای شهر ۷ میلیارد تومان می باشد.

در آینده نزدیک هم زیرگذر سه راه مهدوی با کمک مالی اندک استان آغاز خواهد شد که انشالا شاهد پیشرفت شهری قائمشهر نیز باشیم.

مشکلات اساسی قائمشهر چیست و چه راه کارهایی اندیشیدید؟

در اولین دوره شورای شهر، ۳۲ تا مشکل اساسی قائمشهر را بررسی کردیم و تا حدودی برطرف شده است اما باز هم مشکلاتی در سطح شهر وجود دارد.

بحث ترافیک را در سطح شهر داریم که سه پارکینگ طبقاتی در ابتدای خیابان تهران،پشت بیمارستان رازی و نگین شمال در حال اجرا می باشد.پارکینگ طبقاتی نگین شمال تا چند وقت دیگر افتتاح خواهد شد.

بحث دیگر،تمرکز واحدهای تجاری در هسته مرکزی شهر میباشد که البته ما قصد داریم با احداث مراکز تجاری در اطراف قائمشهر برای نمونه آمین ۶ (روبروی مهمانسرا) و بازار الماس این مشکل را برطرف کنیم.

مشکل دیگر،بحث تفرجگاه است که قصد اجاره پارک جنگلی تلار به بخش خصوصی را داریم.

مشکل زباله را داریم که با چندین شرکت خارجی وارد مذاکره شدیم و با یک شرکت به توافقات اولیه رسیدیم.قرار شد این شرکت،۱۲۰ میلیارد برای احداث کارخانه هزینه کند که اگر این کار انجام شود یکی از کارهای ماندگاری خواهد بود.با احداث این کارخانه اشتغال زایی و برق تولیدخواهد شد.

با تشکر از شما که وقتتان را در اختیار ما قرار دادید.

خواهش میکنم.با تشکر از شما و مدیریت سایت خوب قائم خبر

همچنین ببینید

ghatar

موافقت بانک جهانی برای پرداخت تسهیلات یک میلیارد یورویی برای برقی سازی راه آهن شمال

  مدیر کل راه آهن شمال برقی کردن خطوط ریلی این شرکت را به عنوان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *