آموزش وردپرس
postchi

گفت‌وگو با نامه‌رسانی که ۳۴ چک گمشده را به صاحبش رساند

یک نامه رسان وظیفه شناس در قائمشهر، مدارک و ۳۴ فقره چک حامل را به مبلغ ۱۵۴ میلیون ریال، به دست صاحبش رساند.

علی رستگار با اشاره به اینکه پست امانتدار مردم است و ضرورت دارد تا کارکنان این موارد را رعایت کنند، اظهار کرد: همکار نامه رسان مرکز پست قائمشهر به نام مهدی برزگر هنگام تخلیه صندوق پستی در روز چهارشنبه دور میدان امام قائمشهر ابتدای جاده کیاکلا نبش خیابان، تعداد ۳۴ فقره چک و مدارک دیگر با ارزش ریالی صد میلیون تومان را مشاهده کرد.

وی افزود: مدارک پیدا شده در صندوق پست قائمشهر شامل ۳۴ فقره چک به مبلغ ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، فیش حج و زیارت و سند منزل بود و در مجموع ارزش ریالی مدارک پیدا شده بالای صد میلیون تومان بود.

رستگار با بیان اینکه از روی شماره همراهی که بر روی چک ها بود بعد از یک ساعت این مال باخته پیدا شد، تصریح کرد: این مال باخته از روستای امیرکلا بود و چک ها هم به این مال باخته تحویل داده شد.

رئیس اداره پست شهرستان قائمشهر گفت: در سطح شهر صندوق هایی برای پست وجود دارد و بر روی اکثر کارت ها به مردم پیشنهاد شده که در صورتی که اشیایی را پیدا کردید در صندوق بیندازید زیرا پست تنها سازمانی که می تواند اشیاء گم شده را به دست مردم برساند.

 در ادامه توجه شما را به گفتگویی جذاب جلب میکنم:

هر بار که از آدم‌های با وجدان، خبری می‌شنیدم، گمان می‌کردم، این حرف‌ها رؤیایی بیش نیست و مگر می‌شود کسی که به اصطلاح هشت اش گرو نه اش است، بتواند چنین عزت نفسی به خرج دهد و خیال خام به سرش نزند! اما هر روز در ایران، از این دست اتفاقات می‌افتد و انسان‌هایی دریا دل و بلند طبع، پیدا می‌شوند که انسانیت شان را نمی‌فروشند و هرگز به خود اجازه نمی‌دهند تا گره‌های کوچک و بزرگ زندگانی، انصاف و وجدان بیدار شان را در خود فروبلعد.

خودتان را معرفی کنید.مهدی برزگر، ۳۴ ساله و ساکن قائمشهر هستم.

متأهل هستید یا مجرد؟ نزدیک به ۱۰ سال است که ازدواج کرده ام و ثمره این ازدواج یک دختر ۹ ساله است.

چند سال سابقه کار در اداره پست را دارید؟چیزی قریب به ۸ سال است که در این اداره مشغول به کار هستم و حدود ۳ ماه است که نیروی قراردادی محسوب می‌شوم و تا قبل از آن به‌صورت کارمزدی در خدمت این اداره بودم.

چقدر حقوق می‌گیرید‌؟با احتساب حق عائله مندی یک میلیون و دویست هزار تومان حقوق دریافت می‌کنم.

از شرایط شغلی تان راضی هستید ؟خدا را شکر، چرا باید ناراضی باشم.

از چگونگی اتفاق توضیح بدهید ؟در شبکه پستی کشور در خیابان‌ها و معابر، صندوق‌های پست تعریف شده و ما وظیفه داریم که هر روز این صندوق‌ها را بازرسی کنیم و هر چه داخل آنها موجود است را تخلیه کنیم. روز چهار شنبه اول اردیبهشت ماه در یکی از این وارسی‌ها در صندوق پست میدان امام قائمشهر، یک محموله پستی که حاوی مدارکی شامل پاسپورت، سند مغازه، شناسنامه، دفترچه بیمه، مدارک ماشین و… بود، پیدا کردم و با خود به اداره پست قائمشهر بردم. این محموله، شامل ۳۴ فقره چک حامل به مبلغ ۱۵۴ میلیون ریال بود که این چک‌ها را به رئیس اداره پست تحویل دادم که صورتجلسه کردند و با پیگیری هایی که انجام شد، شماره تماس مالباخته پیدا شد و در تماسی که با وی برقرار شد، مشخص شد این فرد، یکی از کسبه‌های شهرستان بابل بوده و در سرقتی که از مغازه اش انجام گرفته، چک‌ها به سرقت رفته است.

این فرد در زمان تحویل مدارک در حضور مسئول حراست اداره پست استان و رئیس اداره پست قائمشهر، بیان کرده که این همه اموال به سرقت رفته نیست و بیست فقره چک دیگر هم بوده که متأسفانه هنوز پیدا نشده است.

درباره احساس فرد مالباخته در زمان تحویل مدارک، بگویید؟ به شما مژدگانی دادند ؟ این فرد به‌دلیل اینکه هنوز بخشی از اسناد و مدارک خود را پیدا نکرده، چندان خوشحال به‌نظر نمی‌رسید و مسلماً حرفی هم از مژدگانی به میان نیامد!

قبلاً هم از این موارد داشته اید؟بله. سال ۸۷ که به دانشگاه می‌رفتم، موتور سیکلت خود را در اداره پست به امانت می‌گذاشتم و در مسیر بازگشت به اداره، در داخل اداره، مدارکی شامل: دفترچه بیمه، دسته چک بانکی و… پیدا کرده بودم که با شماره تماسی که در مدارک پیدا کردم، مشخص شد مدارک متعلق به یک فرد کارخانه داری در تهران بوده است و من هم این مدارک را به تهران نزد این فرد بردم و مشخص شد این مدارک، ۵ سال پیش از او به سرقت رفته و حالا پیدا شده است و خیلی هم خوشحال شد.

این فرد هم به شما چیزی به عنوان مژدگانی پرداخت نکرد؟نه. ولی من اصلاً نیازی به این مژدگانی‌ها ندارم چرا که من به وظیفه خود عمل کردم…

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *