آموزش وردپرس
ghaemshahr (12)

یکه تازی قائمشهر در اجرای طرح های عمرانی روستائی

بخشدار مرکزی قائمشهرگفت : در دولت تدبیر و امید در بخش عمرانی روستاها اقدامات مناسبی انجام شده است که منجر به یکه تازی روستاهای قائمشهر در این زمینه شده است.

قائم خبر :

محمد حسین عمویی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود : حمایت‌های دولت یازدهم در اجرای طرح های عمرانی و آموزشی مانند ساخت مدرسه ، آبرسانی ، خانه بهداشت و کشاورزی منجر به کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها شده است.

وی با تاکید بر اینکه خدمات شایانی در طول انقلاب بویژه در دوران دولت یازدهم به روستاهای شهرستان قائمشهر شده است ، گفت : در این دولت ۱۷ خانه بهداشت روستائی با بیش از ۱۰ میلیارد ریال اعتبار بهره برداری شده است.

بخشدار مرکزی قائمشهر افزود : اجرای طرح هادی در ۳۲ روستا با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال هم از دیگر خدمات دولت تدبیر و امید بوده است ضمن این که طرح هادی پنج روستا هم بازنگری شده است.

وی به اقدامات انجام شده در بخش فرهنگی و ورزشی اشاره کرد و گفت : در ۱۷ روستا بخش مرکزی سالن ورزشی و در سه روستا کتابخانه احداث شد تا جوانان در روستاها از این فضاهای فرهنگی ورزشی نهایت استفاده را ببرند.

عمویی با تاکید براینکه ۳۶ مدرسه بلااستفاده هم در روستاهای بخش مرکزی شناسایی شده است افزود : تاکنون ۲۶ مدرسه با کمک آموزش و پرورش و دهیاری ها فعال شده و از این طریق از رفتن بیش از ۲ هزار دانش آموز از روستا به شهر جلوگیری شده است.

وی با تاکید بر اینکه هماهنگی و همدلی خوبی بین دهیاران با اعضای شوراهای روستاها بر قرار است ، گفت : فضای روستا ، فضای همدلی و وحدت است و تمام مجموعه در تلاش هستند تا طرح های خوبی با محور اقتصاد مقاومتی در بخش مرکزی اجرائی گردد.

عمویی همچنین با اعلام این که ساخت و سازهای غیرمجاز مهم ترین مشکل روستاهاست ، گفت : متاسفانه در ده گردشی هایی که انجام می شود در طول هفته شاهد ساخت و سازهای غیر مجاز هستیم و این عوامل منجر به قطعی برق ، آب و گاز در آخر هفته در روستاها شده است.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *