آخرین خبرها
آتش نشانان قائمشهری به احترام حادثه منا جشن خود را کنسل نمودند

آتش نشانان قائمشهری به احترام حادثه منا جشن خود را کنسل نمودند

قائم خبر:در روز ۷ مهر ۱۳۵۹ وقتی که دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان منطقه و شهر های اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می شود.

طرح تعیین روز آتش نشانی و ایمنی در سال ۱۳۷۹ توسط ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی کشور پیشنهاد و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تائید شد. این روز با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور هم چنین یادآوری حماسه آفرینی ها و از خود گذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی در عرصه دفاع مقدس نامگذاری شده است.

ایجاد زمینه های مناسب برای آموزش همگانی مردم در جهت پیشگیری از بروز حوادث مختلف و حفاظت از سرمایه های ملی نیز از دیگر اهداف نامگذاری این روز است.

در این راستا آتش نشانی قائمشهر به پاس احترام به در گذشتگان حادثه منا  ، امسال از جشنی که قراربود با حضور خانواده های آتش نشانان و اصحاب رسانه وهنرمندان برجسته صدا وسیما در این روز برگذار شود، چشم پوشی نمود.

هدف از این کار،احترام به جان باختگان واظهار  همدردی با خانواده های داغدار می باشد.

 

کلیک کنید

یک نظر

  1. باریکلا به آتشنشان ها فقط نمیدونم تو اتفاق خ بابل خودکشی پسر ۱۵ ساله چرا تشک نجات نداشتند ؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


× 7 = شصت سه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>