آخرین خبرها
اجرای طرح دیوارهای کاهگلی از قائم شهر آغاز شد

اجرای طرح دیوارهای کاهگلی از قائم شهر آغاز شد

عصر روز چهارشنبه، با حضور تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، ربیع فلاح استاندار مازندران وجمعی از مدیران استانی و شهری، طرح هادی روستای دیوکلای قائم شهر افتتاح شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور هم با بیان اینکه طرح کاهگلی دیوارهای روستای دیو کلا، آغاز طرح های سنتی عمرانی در روستاهای کشور است گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اجرای این گونه طرح های سنتی حمایت می کند .

وی ادامه داد:در گذشته روستاها به شیوه و طرح های سنتی عمرانی آراسته می شدند که امروز این شیوه ها به فراموشی سپرده شدند.

این مسئول ابراز امیدواری کرد: از این پس در روند اجرای طرح های هادی روستاها علاوه بر اجرای امور عمرانی همچون ایجاد جوی، جدول و خیابان، در خصوص اجرای طرح های سنتی مختص آن روستا نیز اقدام شود .

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اظهار داشت: اجرای طرح ها تنها ۲۰ درصد کار است و ۸۰ درصد دیگر نگهداری از آن است که به عهده شورای روستاهاست.

فرماندار قائم شهر هم اظهار داشت: زیباسازی روستا براساس فرهنگ بومی، زیبایی را به ارمغان می آورد و ایجاد فانوس‌هایی در دل دیوار کاهگلی، روشنایی زیبایی را ایجاد کرده که می توان از این طرح در سایر روستاهای شهرستان نیز استفاده کرد.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


× 4 = سی شش

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>