آخرین خبرها
اخبار کوتاه از قائمشهر

اخبار کوتاه از قائمشهر

اجرای طرح ویژه ترافیکی در قائمشهر از ۲۰ فروردین

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به اجرای طرح پاک‌سازی نقاط آلوده در سطح استان به‌ویژه منطقه ترک‌محله ساری قبل از شروع سال جدید، از اجرای طرح ویژه ترافیکی و انتظامی از ۲۰ فروردین ماه در سه شهرستان قائمشهر، بابل و چالوس خبر داد.

قائمشهر،کمترین فوتی در ایام نوروز

براساس اطلاعات رسیده از مراکز پزشکی قانونی مازندران جمع کشته‌های تصادفات نوروزی امسال در استان به ۳۶ نفر شامل ۲۲ مرد و ۱۶ زن رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نکرد.

وی در مورد وضعیت کشته‌شدگان تصادفات رانندگی گفت:۵۰ درصد سرنشین و راننده و موتورسوار هر کدام ۱۴ درصد و عابران ۲۲ درصد هستند.

عباسی افزود: آمار جمع‌آوری شده از کشته‌های تصادفات نوروزی مربوط به محدوده زمانی ۲۵ اسفند ۹۲ تا ۱۰ فروردین امسال است و امکان تغییر در آن وجود دارد.

براساس آمار شهرستان‌های آمل با ۱۳ مورد، نور و ساری هر کدام با چهار مورد و چالوس، عباس‌آباد و بابل هر کدام سه مورد و نوشهر با دو مورد بیشترین و شهرهای قائمشهر، تنکابن، نکا و گلوگاه هر کدام یک مورد کمترین فوتی در آن ثبت شده است.

بیش از هشت هزار مسافر در مدارس قائمشهر اسکان یافتند

این تعداد افراد در قالب ۹۵۰ خانوار فرهنگی و ۳۰۰ خانوار غیر از خانوار های وابسته به آموزش و پرورش بودند.

وی ادامه داد: با آغاز فعالیت ستاد اسکان نوروزی از ۲۸ اسفند سال گذشته تا ۱۳ فروردین امسال این افراد در مدارس موردنظر اسکان داده شدند .

مدیر آموزش و پرورش قائمشهر با اشاره به اینکه ۱۲۲ کلاس برای اسکان مسافران نوروزی در نظرگرفته شد ، گفت: بر اساس برخورداری از تجهیزات اطاق های اقامتی در مدارس درجه بندی شده است که ۵۸ کلاس درجه یک، ۲۷ کلاس درجه دو و ۳۷ کلاس درجه سه بودند.

کشت کلزا در ۲۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی قائمشهر

علی درویش نیا اظهار داشت: در راستای صادرات محصولات غیر نفتی، در ۱۲ ماهه سال گذشته ۱۷ هزار و ۸۱۴ تن انواع محصولات کشاورزی از قائم شهر به کشورهای آسیای میانه صادر شد .

وی یاداور شد: پیش بینی می شود از ۲۰۰ هکتار مزارع کلزاکاری شهرستان قائمشهر، افزون بر ۳۶۰ تن دانه روغنی کلزا برداشت شود.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 4 = ده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>