آخرین خبرها
اخطار هواشناسی مازندران نسبت به آبگرفتگی معابر و طوفانی شدن خزر

اخطار هواشناسی مازندران نسبت به آبگرفتگی معابر و طوفانی شدن خزر

قائم خبر :

در این اخطاریه که نسخه ای از آن امروز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت ، آمده است که بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی هوای امروز دوشنبه و فردا سه شنبه نیمه ابری با بارش های پراکنده در استان پیش بینی می شود.

بنابر این گزارش با تقویت تدریجی جریانات خنک و مرطوب شمالی سطح زمین و عبور امواج میانی جو ، شاهد تشدید بارندگی و وزش باد نسبتا شدید ، کاهش دمای هوا، رعد برق و مواج شدن دریا در ۲ روز پایانی این هفته خواهیم بود.

هوشناسی مازندران اعلام کرد که در این مدت آبگرفتگی معابر عمومی در برخی مناطق دور از انتظار نیست و در ارتفاعات علاوه بر بارندگی ، پدیده مه نیز پیش بینی می شود.

هواشناسی استان نسبت به طوفانی شدن دریای خزر و افزایش خطر شنا و صید در آن نیز به دنبال تقویب سامانه بارشی و تغییرات جوی هشدار داد.

مازندران ۳۳۸کیلومتر ساحل در دریای خزر دارد و ۴۴فروند قایق کیلکا نیز مشغول صید این گونه در دریای خزر هستند.

براثر طوفان ۱۳۰ کیلومتری و سیلاب بامداد جمعه ۱۲شهریور در قائمشهر، آمل و برخی مناطق شهرستان بابل در مازندران به بیش از شش هزار واحد مسکونی خسارت وارد شد.

بر اساس گزارش مدیریت بحران طوفان و تندباد جمعه گذشته یکهزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به بخش های مختلف مازندران خسارت زد.

 

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


− 1 = چهار

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>