آخرین خبرها
” امامزاده ای ” که بیمارستان شد

” امامزاده ای ” که بیمارستان شد

دستور تخریب بقعه متبرکه امامزاده یوسف رضا (ع) قائمشهر حدود ۸۰ سال قبل و توسط رضاخان پهلوی در راستای مبارزه با ارزشهای اسلامی و دینی و به بهانه ساخت بیمارستان صادر شده بود.

این امامزاده از فرزندان امام موسی کاظم (ع) و برادر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به شمار می رود که پس از تخریب بقعه، بیمارستان رازی در صحن امامزاده احداث و مقبره این بزرگرر زیر ساختمانهای بیمارستان قرار گرفت.

سرانجام پس از ۲۰ سال پیگیری اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، حکم قطعی بازگشت بیمارستان به امامزاده یوسف رضا صادر شد و حدود دو سال از صدور حکم قطعی آن می گذرد که هنوز اجرایی نشده است.

بازسازی امامزاده یوسف الرضا قائمشهر از جمله خواسته های مردم مذهبی و مومن منطقه است و همواره این موضوع را از متولیان امر طلب کرده اند و اکنون در محدوده بقعه متبرکه بیمارستان رازی قائمشهر فعالیت دارد.

بیمارستان رازی با ۱۰۰ تخت در سال ۱۳۱۳ تحت عنوان بیمارستان بهداری افتتاح و تا سال ۱۳۵۰ تحت همین نام بوده در سال ۱۳۵۰ از طریق جمعیت هلال اهمر بازسازی شده (تحت عنوان بیمارستان شیر و خورشید)و از تاریخ ۱۸/۲/۵۸ به زیر مجموعه وزارت بهداری در آمد

Picture-166

 

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


هفت + = 15

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>