آخرین خبرها
بیش از سی ماموریت آتش نشانان قائم شهر در ده روز برای اطفاءآتش سوزی علف هرز

بیش از سی ماموریت آتش نشانان قائم شهر در ده روز برای اطفاءآتش سوزی علف هرز

قائم خبر:از سی یکم مرداد ماه تا نهم شهریور آتش نشانان قائم شهر بیش از سی عملیات اطفاء حریق علفهای هرز داشته اند که در بیشتر این ماموریت ها دلیل بروز آتش سوزی سهل انگاری و عدم آگاهی مردم نسبت به آتش زدن علفهای هرز برای پاکسازی زمین و…بود که با توجه به گرمای هوا و همچنین عوامل دیگر حریق قابل کنترل نبوده و با سرایت به اماکن مسکونی ،صنعتی و… موجب خسارات مالی گردید. با شروع فصل گرما یکی از وسیع ترین حریق های که از نظر آماری رتبه بیشتری در فصل تابستان دارد مربوط به آتش سوزی علفهای هرز می باشد که گاهی موجب خسارات سنگین جانی و مالی می شود. در تابستان گرمای فصلی وکمبود آب و رطوبت موجب خشک شدن علفهای هرز شده درسطح باغات و مزارع به مواد آتش زا مجهز شده و با کوچکترین بی احتیاطی و عامل آتشزا دچار آتش سوزی می شوند و در این شرایط با وزش بادهای گرم و ملایم باعث سرایت آتش به سایر نقاط میگردد.

برای پیشگیری از حوادث غیر قابل جبران راهکارهای اصولی وجود داشته تا مردم با رعایت آنها می توانند از بروز این حوادث جلوگیری کنند.مانند:دپو نکردن خاروخاشاک و برگ درختان که یکی از عوامل تشدید آتش سوزی می باشد.شخم زدن فضای بین درختان در فصل بهار برای از بین بردن علفهای هرز.تمیز کردن باغ از زباله ها خصوصا بطریهای آب و پارچه های آغشته به مواد نفتی.اطمینان از خاموش بودن آتش قبل از خروج از باغ یا فضایی که آتش افروخته شد.رعایت فاصله استاندارد بین درختان در کاشت جدید برای تردد آسان خودروهای آتش نشانی بین درختان. کاشت درختان جدید مطابق با الگوی کاشت نهال های باغ مجاور برای مسدود نشدن مسیر عبور خودروهای آتش نشانی و دیگر موارد ایمنی که می توان با اجرای آن از خسارت و آتش سوزی جلوگیری نمود.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


هفت − = 1

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>