آخرین خبرها
ساختمانی بی مصرف در قائمشهر

ساختمانی بی مصرف در قائمشهر

در انتهای پارک خیابان ساری، کنار کتابخانه عمومی، ساختمانی با معماری زیبایی بنا شده که نظر هر بیننده را به خود جلب می کند.

 این بنا که از ساختش بیش از یک دهه می گذرد، ذهن هر بیننده را به خود مشغول می کند که هدف از ساخت این بنا چیست؟ چه ارگانی ،چه سازمانی، قرار است در این مکان فعالیت کند؟ کاشی کاری قسمت بیرونی برای سینمای روباز یا آب نما طراحی شده؟ سالن دایره شکل داخلش برای نمایشگاه هنری یا برای چیزی دیگری درنظر گرفته شده؟

 به هرحال باهر تفکری که این بنا ساخته شده است ، یک بار هم درب آن باز نشده و مورد استفاده مردم قائمشهر قرار نگرفته است و سالها ست که گرد و غبار بی اعتنایی مسئولین بر روی این ساختمان سنگینی می کند. مردم خوب قائمشهر که از نظر فضاهای فرهنگی و هنری در فقر به سر می برند، واقعاً در حق این مردم جفاست که پول هزینه شده بیت المال را اینگونه هدر دهیم و هر روز شاهد مرگ تدریجی آن باشیم. از متولی این بنا که به احتمال زیاد شهرداری قائمشهر می باشد، تقاضا میکنیم هر چه زود تر در راستای پر کردن اوقات فراغت جوانان، این بنا را به مکان آموزشی تفریحی تبدیل کنند.

 جملاتی از دکتر علی شریعتی:

 فقر ، همان گرد و خاکی است که بر کتابهای فروش نرفتهء یک کتابفروشی می نشیند ……

 فقر ، تیغه های برنده ماشین بازیافت است ،‌ که روزنامه های برگشتی را خرد میکند ……

 فقر ، روز را ” بی اندیشه” سر کردن است.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


× هفت = 35

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>