آخرین خبرها
سفیر سنگال در قائمشهر

سفیر سنگال در قائمشهر

قائم خبر:سفیر سنگال در جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه با هدف توریسم درمانی از امکانات و تجهیزات بیمارستان قلب ولیعصر قائمشهر دیدن کرد.

دکتر ناصر عمادی مشاور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با ایرنا گفت: ‘ بابا کاربا’ سفیر سنگال از وجود امکانات و تجهیزات در فضای مناسب وآب و هوایی مازندران ابراز خرسندی کرد.

وی اضافه کرد: سفیرسنگال از آمادگی اعزام بیماران قلبی به استان مازندران خبر داد.

عمادی که عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و به عنوان متخصص پوست پزشک بدون مرز در جمهوری اسلامی ایران شهرت دارد، تصریح کرد: مازندران شرایط مناسبی برای گردشگری سلامت دارد و اگر بتوانیم امکانات و تجهیزات درمانی را به روز تر کنیم ، شرایط محیطی و نیروهای متخصص و پزشک در استان وجود دارد.

وی از حمایت ربیع فلاح استاندار مازندران تقدیر کرد و گفت: این بازدید بر اساس تفاهم نامه مازندران با چهار کشور سنگال ، برندی،کومور و نیجریه صورت گرفته است.

حدود دو ماه گذشته سفرای این کشورها به مازندران سفر کرده بودند که منجر به انعقاد تفاهم نامه همکاری در حوزه روابط تجاری و گردشگری شد.

سفیر سنگال نیز در این بازدید گفت: سالانه بسیاری از بیماران کشورمان با هدف درمان بیماری قلبی به اروپا سفر می کنند و هزینه سنگینی را متقبل می شوند.

وی ادامه داد: امروز متوجه وجود امکانات و تجهیزات مدرن در فضایی مناسب و آب و هوایی تمیز به نسبت تهران در مازندران شدم.

سفیر سنگال در ایران خاطر نشان کرد: از آنجاییکه سنگال و ایران دو کشور مسلمان هستیم، مازندران می تواند مقصد سفر بیماران قلبی مردم کشورمان باشد.

وی تصریح کرد: برای ساخت بیمارستان قلب در سنگال نیز آماده حضور سرمایه گذارانی ایرانی هستیم.

وی ادامه داد: زمین و تسهیلات لازم برای ساخت بیمارستان تخصصی قلب توسط ایرانیان در سنگال را واگذار می کنیم.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


− 2 = پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>