آخرین خبرها
شهردار قائمشهر از گشایش موزه این شهر در هفته دولت سال جاری خبر داد.

شهردار قائمشهر از گشایش موزه این شهر در هفته دولت سال جاری خبر داد.

 قائم خبر : سیدجعفر حسینی امروز  با تاکید بر اهمیت حفظ میراث فرهنگی و ابنیه تاریخی در شهرستان به ترمیم و نوسازی عمارت قدیمی شهرداری قائمشهر به عنوان موزه تاریخی این شهر اشاره کرد و افزود: این موزه با اجرای تفاهم نامه شهرداری و اداره میراث فرهنگی و گردشگری تا هفته دولت امسال آماده بهره برداری و گشایش است.

وی افزود: این عمارت در سال ۱۳۰۵ هجری شمس در دوره رضا شاه پهلوی ساخته شد و از سال ۱۳۸۹ با هدف تبدیل عمارت به موزه تاریخی و مردم شناسی در منطقه در دست بازسازی و مرمت است.

شهردار قائمشهر به دو تپه تاریخی گردکوه و طالقانی در قائمشهر اشاره کرد و ابراز داشت: تپه طالقانی با قدمت دو هزار سال قبل میلاد ۵ هزار متر وسعت دارد و در سال ۷۶ به ثبت ملی رسید.

وی تصریح کرد: در صورت خرید و تملک تپه طالقانی توسط شهرداری قائمشهر، این تپه باستانی که نشان از قدمت تاریخی بلند قائمشهر دارد به پارک موزه تبدیل می شود.

حسینی در مورد تپه گردکوه گفت: این تپه قدمتی ۵ هزار ساله دارد و در منطقه جمنان قائمشهر واقع شده دارای ارتفاع ۲۶ متر است و در سال ۱۳۸۲ به ثبت ملی رسید و در بازدیدی که با همراهی مدیرکل میراث و گردشگری مازندران از این تپه صورت گرفت توافقاتی برای تبدیل تپه به پارک موزه توسط شهرداری و شورای شهر قائمشهر صورت گرفت

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


هشت + 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>