آخرین خبرها
عکسهای قدیمی از قائمشهر
نمای داخلی شهرداری قدیم

عکسهای قدیمی از قائمشهر

 قائم خبر : قائمشهر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران می‌باشد که در ناحیهٔ البرز مرکزی قرار گرفته و در گذشته (قبل از انقلاب اسلامی ایران) آن را شاهی می‌نامیدند.

این شهر در سال ۱۳۱۴ از علی‌آباد به شاهی تغییر نام پیدا کرد و در سال ۱۳۵۷ و در جریان انقلاب اسلامی ایران به قائم‌شهر تغییر نام پیدا کرد ،شهرستان قائم‌شهر از سمت شمال و شمال غرب به شهرستان جویبار و شهرستان بابلسر و دریای مازندران (دریای خزر)، از سمت جنوب به شهرستان سوادکوه، از سمت غرب به شهرستان بابل و از سمت شرق به شهرستان ساری محدود است.در سال‌های دور شهرستان فیروزکوه و بخش‌هایی از شهمیرزاد ، تا سال ۱۳۵۹ شهرستان سوادکوه و ۱۳۷۶ شهرستان جویبار بخش‌هایی از قائم شهر بوده که به شهرستان تبدیل شدند,جمعیت شهرستان قائم‌شهر بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰ نزدیک به بیش از ۳۲۰،۷۴۱ نفر است.. شهرستان قائم‌شهر در ۳۶ درجه و ۲۸ دقیقه عرض شمالی تا ۵۲ درجه و ۵۳ دقیقه طول شرقی واقع شده‌است.

پرونده:Shahi01230123.JPG

پرونده:Meydan1357.JPG

[تصویر:  a%20%281%29.jpg]

[تصویر:  a%20%2814%29.jpg]

[تصویر:  a%20%2812%29.jpg][تصویر:  a%20%2821%29.jpg][تصویر:  a%20%285%29.jpg]

نمای داخلی شهرداری قدیم

نمای داخلی شهرداری قدیم

کلیک کنید

۲ نظر

  1. سلام جالب بود تداعی دوران کودکی و نوجوانیم شد

  2. کلوپ اشکان خ بابل

    سلام آقای نادری دستت درد نکنه این عکس های قدیمی از کجا اوردی خیلی با حال بود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


هشت × 8 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>