آخرین خبرها
غار اسپهبد خورشید امروز به دلیل دخالت های انسانی حال و روز خوبی ندارد

غار اسپهبد خورشید امروز به دلیل دخالت های انسانی حال و روز خوبی ندارد

سید هادی حسینی: نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی اظهار کرد: غار اسپهبد خورشید امروز به دلیل دخالت های انسانی حال و روز خوبی ندارد.

قائم خبر:به گزارش سوادکوه آنلاین سید هادی حسینی طی گفت و گویی با اشاره به لزوم حفظ میراث و تمدن ایرانی و اسلامی کشور اظهار کرد: غار اسپهبد خورشید واقع در شهرستان سوادکوه یکی از آثار ارزشمند تاریخی کشور است که امروز به دلیل دخالت های انسانی حال و روز خوبی ندارد.

وی به فعالیت یک معدن در بالادست و یک شرکت برداشت شن و ماسه در پائین دست این غار اشاره کرد و تصریح کرد: وجود این معدن و شرکت، وضعیت غار اسپهبد خورشید را در وضعیت خطرناکی قرار داده است و به همین علت پیگیری های متعددی را با دستگاه های مسئول انجام داده و حتی تذکری را به وزیر صنعت و معدن و تجارت در این رابطه داده ام.

وی در پایان ابراز امیدوری کرد با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاه های متولی حفظ و صیانت از میراث فرهنگی بتوانیم از وارد شدن خسارت به این اثر باستانی که ارزش زیادی برای مردم کشور و خصوصا سوادکوه دارد جلوگیری نماییم.

تصویر تذکر کتبی به وزیر صنعت، معدن و تجارت:

کلیک کنید

یک نظر

  1. آقای سیدهادی حسینی دیگه رفتیم نیمه دوم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 3 = شش

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>