آخرین خبرها
فرماندار: نمایشگاه قائمشهر تنها نمایشگاه رسمی مازندران است

فرماندار: نمایشگاه قائمشهر تنها نمایشگاه رسمی مازندران است

افراد و مسئولانی که تلاش می کنند تا نمایشگاه بین المللی مازندران در قائمشهر را تعطیل کنند…….

قائم خبر:مهدی محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت : متولیان و مسئولان بدانند که بر اساس تصمیمات کشوری در هر استان تنها یک نمایشگاه بین المللی راه اندازی می شود و نمایشگاه بین المللی مازندران هم در قائمشهر در حال فعالیت است .

وی افزود : به رغم مشخص بودن مکان نمایشگاه بین المللی مازندران و فعالیت چندین ساله آن ، متاسفانه هر از گاهی برای القاء وجود نمایشگاه بین المللی در شهرستان های دیگر استان تلاش و کوشش می شود .

فرماندار قائمشهر گفت : القاء فعالیت و وجود چندین نمایشگاه بین المللی در شهرستان های مازندران خارج از قاعده قانونی است و چنین اتفاقی رخ نخواهد داد .

وی افزود : سخنان مسئولان و افراد غیرمسئول در خصوص نمایشگاه بین المللی به مثابه رویای تحقق یک بام با دو هواست که امکان پذیر نیست .

او ادامه داد : وضعیت به گونه ای است که مثلا نمایشگاه صنعت ساختمان در محل نمایشگاه بین المللی مازندران در قائمشهر برگزار می شود و در فاصله چند کیلومتری در شهرستان همجوار هم نمایشگاهی با همین عنوان توسط یک مجری دیگری برپا می شود .

نمایشگاه بین المللی

نمایشگاه بین المللی

محمدی گفت : افراد و مسئولانی که تلاش می کنند تا نمایشگاه بین المللی مازندران در قائمشهر را تعطیل کنند در واقع می خواهند این نمایشگاه و شهرستان را به خاک سیاه بنشانند و با این رفتارها قداست و حرمت یک سایت بین المللی را که برای آن زحمات زیادی کشده شده ، از بین می برند .

وی افزود : خواهش جدی بنده به عنوان فرماندار قائمشهر این است که با کارشکنی ها و دست اندازی های اینتچنینی مانع فعالیت و کار نمایشگاه بین المللی مازندران نشوند .

نمایشگاه بین المللی مازندران در قائمشهر در زمینی به مساحت حدود ۱۴ هکتار در حاشیه رودخانه تِلار در محل تلاقی جاده های اصلی هراز و فیروزکوه در حال ساخت است .

نزدیکی به خط آهن و فرودگاه از ویژگی هایی بود که سبب شد تا این محل برای ایجاد نمایشگاه بین المللی مازندران مورد موافقت سازمان توسعه صادرات قرار بگیرد و مصوبه هیات دولت را هم در سال ۸۵ دریافت کند.

زمین این نمایشگاه که متعلق به وزارت نیرو است در سال های ۱۳۷۶ و ۱۳۷۷ طی قراردادی ۹۹ ساله با هدف احداث محل دائمی به شرکت نمایشگاه های بین المللی استان مازندران اجاره داده شد و در اواخر سال ۱۳۷۷ با حضور وزیر بازرگانی وقت عملیات اجرایی آن آغاز شد.

کلیک کنید

یک نظر

  1. افرادی که سعی بر این دارند که نمایشگاه بین المللی در قائمشهر تعطیل شود،احساسی فکر می کنند و افکار مدیریتی ندارند.ساری و بابل از لحاظ جاده ومسیر های ارتباطی دچار مشکل هستند و حتی ترافیک شهری در این دو شهرستان با مشکل روبرو است با این مشکلات چگونه میتوان نمایشگاه بین المللی که جزء تصمیمات کشوری است در این دو شهرستان قرار بگیرد؟؟؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ پنج = 12

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>