آخرین خبرها
محل انباشت زباله قائمشهر، اشباع است!

محل انباشت زباله قائمشهر، اشباع است!

 قائم خبر:خبرگزاری میراث فرهنگی- گروه محیط زیست- چندی پیش خبرهایی با موضوع دفع و در واقع انباشت غیر اصولی و غیر استاندارد زباله در شهرهای شمالی و در میان جنگل های هیرکانی منتشر شد. فعالان محیط زیست منبع انتشار این اخبار بودند و خود آن ها هم در مورد فاجعه ای که با بارش باران و جاری شدن شیرابه ها رخ خواهد داد، هشدار داده بودند. در تازه ترین بررسی ها، گفته می شود که محل انباشت زباله شهرستان قائمشهر، به واقع جایی برای نگهداشتن زباله ندارد. به این علت است که زباله های این منطقه بدون در نظر گرفتن هرگونه معیار زیست محیطی و نگرانی از سلامت مردم، در جنگل های باستانی هیرکانی رها می شود.

«سهیل اولادزاد»، فعال محیط زیست که پیش از این در مورد فاجعه شیرابه زباله در جنگل های هیرکانی هشدار داده بود، در گفت و گو با CHN گفت که بررسی های او نشان می دهد محل انباشت زباله شهرستان قائمشهر جایی برای انباشت بیشتر زباله ندارد.

به گفته او، شهرستان قائمشهر در حدود ۲۸۰ هزار نفر جمعیت دارد که بنا به گفته شهرداری این شهرستان، سرانه تولید زباله برای هر فرد، ۸۰۰ گرم است.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


یک × 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>