آخرین خبرها
نجات جان کوهنوردان قائمشهری در منطقه کوهستانی سنگده سوادکوه

نجات جان کوهنوردان قائمشهری در منطقه کوهستانی سنگده سوادکوه

 قائم خبر:به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، جهانگیر آذری :

در پی وقوع بهمن سه کوهنورد اهل قائمشهر و ساری در قله خِرو نَرو در منطقه کوهستانی سنگده سقوط کردند.

 پنج‌شنبه گذشته یک تیم هشت نفره امداد کوهستان با یک دستگاه آمبولانس و یک دستگاه خودروی امدادی از جمعیت سوادکوه به منطقه اعزام شده و عملیات جستجو را آغاز کردند.

آذری بیان کرد: با توجه به کوهستانی بودن منطقه و وجود برف زیاد در خواست نیروی کمکی شد که یک تیم از هلال احمر قائمشهر و یک تیم از ستاد هلال احمر مازندران به منطقه اعزام شدند.

این مسئول ادامه داد: پس از ۱۱ ساعت جستجو و تلاش طاقت‌فرسا به لحاظ کوهستانی بودن و پوشش برف به ارتفاع یک متر و همزمان ریزش بهمن، نیروهای امدادی توانستند هر سه نفر از کوهنوردان مفقود شده را پیدا کنند.

آذری گفت: نیروهای امدادی پس از انجام خدمات اولیه امدادی با استفاده از تجهیزات کوهستان و بسکت با وجود شکستگی پا و زخمی شدن از نواحی سر و صورت، کوهنوردان را به نقطه امن انتقال دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه با تشکر از اهالی روستای سنگده که به عنوان راهنما نقش زیادی در پیدا شدن این افراد داشتند، گفت: سه کوهنورد پس از انجام اقدامات لازم، توسط آمبولانس جمعیت و اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان شهدای زیرآب اعزام شدند.

دو کوهنورد تهرانی در ارتفاعات تفتان از مرگ حتمی نجات یافتند

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


× 4 = دوازده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>