آخرین خبرها
نخستین تابلوهای ایستگاه های راه اهن سراسری ایران

نخستین تابلوهای ایستگاه های راه اهن سراسری ایران

قائم خبر – آرمان طالبی اتویی: نخستین تابلوهای ایستگاه راه آهن سراسری ایران بدین شکل بودند ، هنوزهم می توان در بعضی از ایستگاه ها دید. تابلوهایی که ترکیب ساده و دلنشینی دارند . محتوی آنها شامل نام ایستگاه ،فاصله دقیق از ایستگاه تهران و ارتفاع از سطح دریاست. اما همین تابلوهای ساده به شکل عجیبی هویت راه آهن سراسری ایران را در خود دارند.

شاید بهتر باشد ساختمان بعضی از ایستگاه های راه آهن ، نوسازی نشوند و معماری نخستین خود را حفظ کنند. شبیه به همان طرحی که برای برخی از روستاها اجرا شده تا معماری سنتی حفظ شود.که “طرح هادی روستایی” نامیده می شود. تا در مکان های اینچنین نیز بخشی از تاریخ معاصر ایران حفظ شود.تا مردم بتوانند با دیدن این آثار ، قسمتی از زمانهای گذشته را که به زمان های نه چندان دور بر می گردد تبیین کنند ، با وجود اینکه آن دوران زندگی نکردند.براستی شنیدن ماجرای ساخت راه آهن با ابزارهایی ابتدایی آن دوران ، و در این شرایط اقلیمی گاه مانند افسانه می ماند.

علاوه بر این برای مسافرین جذابیت ایجاد می کنند و می توانند باعث جذب گردشگر و توریسم شوند.البته به شرطی که به خوبی معرفی شوند. حال یک بار دیگر به این عکس بنگرید.

کوشش : آرمان طالبی اتویی ، نویسنده و خبرنگار مستقل ، پژوهشگر تاریخ معاصر.

istgah-dogal

کلیک کنید

یک نظر

  1. اگه نوگراهای مازندران به عقلشون برسه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


9 + = چهارده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>