آخرین خبرها
هشدار شورای شهر نسبت به تخریب بناهای واقع در مسیر تعریض

هشدار شورای شهر نسبت به تخریب بناهای واقع در مسیر تعریض

رییس شورای اسلامی شهر قائمشهر از شهروندانی که ملکشان در مسیر تعریض خیابان ها یا محدوده اجرای پروژه ها واقع است خواست تا نهایی نشدن قرارداد فروش ملک به شهرداری از تخریب سازه های داخل آن خود داری کنند .

مهدی ابراهیمی روز یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر گفت : خرید این گونه املاک از سوی شهرداری نیازمند اعلام نظر کارشناسی ، تایید شورای اسلامی و کمیته انطباق فرمانداری است .

وی افزود : براساس قانون قدم اول در تملک و خرید املاک برای تعریض خیابان ها و اجرای پروژه های دیگر ارائه درخواست فروش توسط صاحب ملک به شهرداری است و پس از توافق اولیه دو طرف اقدامات بعدی صورت می گیرد .

ابراهیمی گفت : قدم بعدی پس از توافق اولیه قیمت گذاری ملک توسط دو کارشناس منتخب شهرداری ، مالک و یک کارشناس مشترک منتخب شهرداری و مالک است .

وی افزود : پس از این مرحله هم گزارش قیمت گذاری انجام شده باید به تایید اعضای شورای اسلامی شهر و کمیته انطباق فرمانداری برسد تا نهایی شده و شهرداری بتواند بابت خرید ملک به مالک پول بپردازد.

رییس شورای اسلامی شهر قائمشهر گفت : متاسفانه اخیرا مشاهده شده که برخی از شهروندان بدون انجام این مراحل قانونی اقدام به تخریب سازه های داخل ملک کرده و پس از آن درخواست دریافت غرامت را به شورای اسلامی شهر ارائه می کنند.

وی افزود : شورای شهر به هیچ عنوان بابت املاکی که بدون طی کردن مراحل قانونی سازه های داخل آن تخریب می شود غرامتی پرداخت نخواهد کرد.

ابراهیمی از شهروندان قائمشهری خواست تا با رعایت مسائل و مراحل قانونی ملکشان را به شهرداری بفروشند و سازه های واقع در آن را تخریب کنند .

شهرستان قائمشهر ۳۲۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۲۰۰ هزار نفر آنان در ۴۳ کیلومتر مربع مناطق شهری ساکن هستند.

 

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


5 + سه =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>