آخرین خبرها
پلمپ و تنبیه واحدهای سورتنیگ رنگ افزای مرکبات در قائمشهر

پلمپ و تنبیه واحدهای سورتنیگ رنگ افزای مرکبات در قائمشهر

قائم خبر: فرماندار قائمشهر به متصدیان واحدهای سورتینگ این شهرستان هشدار داد که در صورت رنگ افزایی مرکبات، واحدهای متخلف بلافاصله پلمپ خواهند شد.

مهدی محمدی  درجلسه کارگروه آب و کشاورزی گفت : در سال اقتصاد مقاومتی که یکی از ارکانش اعتماد سازی برای تولیدات داخلی است، با هیچ کس تعارف نداریم.

وی افزود : متاسفانه برخی از سورتینگ داران شهرستان برای کسب منافع بیشتر اقدام به رنگ افزایی میوه های نارس نارنگی و پرتقال می کنند که تهدید برای سلامت جامعه است و این موضوع هم خط قرمز همه مسئولان محسوب می شود.

فرماندار قائمشهر به پلمپ هشت واحد سورتینگ این شهرستان در سال گذشته به خاطر رنگ افزایی اشاره کرد و گفت : امسال هم نظارت و هم برخورد شدیدتر خواهد بود.

وی افزود: هم اکنون ۱۷۰ واحد سورتینگ در قائمشهر فعالیت دارد که تنها ۵۰ واحد دارای مجوز هستند و فعالیت بقیه مجاز نیست.

محمدی گفت : رنگ آوری مرکبات نیازمند این است که میوه برسد و میوه نارس مرکبات که هنوز قند نگرفته رنگ مناسب هم ندارد و رنگ کردن و عرضه آن به بازار سبب سلب اعتماد مصرف کنندگان نیز می شود.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


یک + 7 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>