آخرین خبرها
چهارم مهر آغاز سرشماری کلنی های زنبور عسل در قائمشهر

چهارم مهر آغاز سرشماری کلنی های زنبور عسل در قائمشهر

قائم خبر: به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، فرزین فرهادی اعلام کرد: آمارگیری از کلنی های زنبور عسل در سال جاری به مدت شش روز از چهارم مهر ماه امسال همانند سنوات گذشته بطور همزمان در سراسر کشور صورت می گیرد.

وی در خصوص نحوه آمارگیری و اهمیت آن تصریح کرد: با هماهنگی هایی که با نیروی انتظامی و شرکت تعاونی زنبورداران مستقر در این شهرستان بعمل آمده از جابجایی کلنی ها از سوی نیروی انتظامی جلوگیری و در این رابطه اطلاع رسانی های لازم به پرورش دهندگان زنبور انجام شد.

وی ادامه داد: بدست آوردن اطلاعات صحیح تعداد کلنی و تعداد مهاجران به این شهرستان و میزان عسل استحصالی در دوره زمانی تولید عسل در تصمیم گیری صحیح و اصولی برای دستگاه های ذیربط جهت برنامه ریزی و خدمات دهی بسیار حائز اهمیت می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر افزود: پیش بینی می گردد میانگین تولید عسل این شهرستان برای هر کندو از ۱۰٫۲ کیلوگرم سال گذشته به ۱۲ کیلوگرم در سال جاری افزایش و تعداد کلنی از ۴۲ هزار به ۴۵ هزار کلنی برسد.

کلیک کنید

یک نظر

 1. سوتی دادید .. کنلی ؟؟؟؟؟؟؟
  .
  .
  .
  کلنی درسته !!!!!!!!
  .
  .
  .
  خخخخخ

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


× 3 = دوازده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>