آخرین خبرها
کشف پوست پلنگ در قائمشهر

کشف پوست پلنگ در قائمشهر

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست مازندران، ماموران یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان قائمشهر در یک عملیات غافلگیرانه موفق شدند یک تخته پوست پلنگ شکار شده را کشف و ضبط کنند.

ماموران اجرایی محیط زیست قائمشهر به محض آگاهی از موضوع در محل مذکور حاضر و به عنوان خریداران پوست با متخلفان مواجه و آنها را دستگیر کردند.

پلنگ بزرگ‌ترین گربه‌سان ایران است که در بیشتر زیستگاه‌های کشور اعم از جنگلی، کوهستانی، بیابانی، استپی، بلوچی تا ارتفاع ۴ هزار متری دیده می‌شود.

نام علمی آن panthera pardus saxicolor وبا نام انگلیسی north persasian leopard حس شنوایی بسیار قوی دارد و با سرعت ۶۰ کیلومتر می‌تواند بدود.

این حیوان گوشت‌خوار است و از حیواناتی چون گراز، کل وبز، قوچ و میش و مرال تغذیه می‌کند و به شدت از انسان می‌ترسد، تنها در صورتی که زخمی باشد یا راه فرار نداشته باشد به انسان حمله می‌کند.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


5 − چهار =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>