آخرین خبرها
کشف ۲۰۰ شئ‌‌‌ تاریخی هزاره اول در قائمشهر

کشف ۲۰۰ شئ‌‌‌ تاریخی هزاره اول در قائمشهر

رئیس اداره میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری قائمشهر از کشف ۲۱۶ قطعه شی‌ء تاریخی و کتاب قدیمی مربوط به هزاره اول از منزل یک حفار غیرمجاز در قائمشهر خبر داد.

محسن باستانی گفت: وسایل کشف شده شامل نوک پیکان، ظرف سفالی، مهره، سنجاق سر، شمشیر، خنجر، ظرف مسی، قاشق غذا خوری، دوک نخ ریسی، عطردان شیشه‌ای، پیه سوز، ظرف سفالی و هفت نسخه کتاب خطی است.

وی افزود: با انجام کار اطلاعاتی و پلیسی بیش از پنج ماه ماموران یگان حفاظت از میراث فرهنگی و نیروی انتظامی قائمشهر و در یک حمله غافلگیرانه، وسایل مورد نظر که به صورت ماهرانه در منزل این حفار جاسازی شده بود، کشف و ضبط شد.

باستانی گفت: این فرد علاوه بر انجام کار حفاری غیرمجاز برای یافتن وسایل باستانی و تاریخی از دل‌خاک، از بزرگ‌ترین سازندگان دستگاه فلزیاب قائمشهر نیز به شمار می‌رود.

وی افزود: این فرد که هم‌اکنون متواری است پس از دستگیری برای انجام مراحل قانونی به مراجع ذی‌صلاح تحویل داده می‌شود. باستانی ادامه داد: وسایل کشف شده نیز برای ارزیابی بیشتر کارشناسی به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران انتقال می‌یابد.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


دو + = 10

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>