آخرین خبرها
کمبود نیروی انسانی و تجهیزات مشکل آتش نشانی قائمشهر است

کمبود نیروی انسانی و تجهیزات مشکل آتش نشانی قائمشهر است

 قائم خبر: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قائمشهر، کمبود نیروی انسانی، تجهیزات، نوع پوشش ساختاری ایستگاهها، نگرش فرهنگی و نگاه خدماتی صرف را از جمله مشکلات فراروی این سازمان اعلام کرد.

محمد علی شیرسوار شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه طرح جی آی اس و طرح جامعه ایمنی در قائم شهر با مشارکت دانشجویان و دانشگاه اجرا شده است، اظهارداشت: با اجرای این طرح بافت های فرسوده، مناطق پر تراکم و پر خطر شناسایی شده و این طرح تا شعاع ۵ کیلومتر را تحت پوشش قرار می دهد.

وی بیان کرد: برخی از تغییر ساختارها در حوزه های فرهنگی و آموزشی در شهرستان ماندگار شد که نتایج مثبت آن در سالهای آینده دیده می شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی در خصوص کلاس های آموزشی، اذعان داشت: برای ۳ هزار نفر از کارکنان دستگاههای اجرایی، داوطلبان مدارس، خبرنگاران و پرسنل بیمارستان ها گواهی آموزش صادر شده است.

شیرسوار تصریح کرد: کلاس های آموزشی در قالب طرح محله ایمن با مشارکت و همکاری پایگاههای مقاومت بسیج یک ابتکاریست که در قائم شهر اجرا شده است.

وی به تولیدات فرهنگی این سازمان اشاره کرد و افزود: عملکرد سازمان بصورت دفترچه میزان آگاهی مردم را افزایش می دهد.

شیرسوار از شش هزار واحد تجاری شهری در قائم شهر خبر داد و گفت: از ۶ هزار واحد تجاری در شهرستان تاکنون هزار و ۲۰۰ واحد بازدید و تغییرات در آن لحاظ شده است و اجرای این طرح بسیار سنگین است.

وی با بیان اینکه سازمان آتش نشانی قائم شهر تنها سازمان در کشور است که نشریه دوماهنامه منتشر می کند، اظهارداشت: متاسفانه در خصوص نشریه حمایت های زیادی توسط مسئولان نمی شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی با بیان اینکه ظواهر ایستگاهها نسبت به سالهای گذشه تغییر پیدا کرده است، افزود: با توجه به کمبودها سازمان آمادگی جذب ۴۰ نیروی انسانی را دارد و با توجه به ظرفیت های شهری کمبود تجهیزات و نیروی انسانی احساس می شود.

شیرسوار به نامگذاری ایستگاههای آتش نشانی به نام شهدای شهرستان اشاره کرد و گفت: کتابچه ای از زندگینامه شهید جهانیان تدوین و در شب ۲۱ بهمن رونمایی شود که این یک کار نو و جدید است.

وی از تهیه و تدوین زندگینامه مربوط به سه شهید دیگر و منتسب به سازمان خبر داد و بسیاری از طرح ها بدلیل کمبود اعتبارات، عدم همکاری و کم کاری خود متوقف مانده و امیدواریم در اینده به بهره برداری برسد.

شیرسوار، به ارائه خدمات در حوزه روستایی اشاره و افزود: افرادی که در مواقع بحران، شهری و روستایی فکر می کنند قطعا در اشتباه اند و باید حوزه روستایی هم مورد توجه قرار گیرد.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 + = پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>