آخرین خبرها
۱۷۶ کیلوگرم مواد مخدر در قائمشهر ضبط شد

۱۷۶ کیلوگرم مواد مخدر در قائمشهر ضبط شد

قائم خبر: سرهنگ محمدعلی اتباعی طبری شامگاه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اهتمام ویژه این فرماندهی نسبت به جمع آوری خرده فروشان موادمخدر، عنوان کرد: در این راستا در ۱۰ ماهه گذشته ۴۶۳ نفر خرده فروش مواد مخدر دستگیر و مقدار ۱۷۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر از آنان کشف و ضبط شد.

اتباعی طبری با اشاره به تهیه غیراستاندارد موادمخدر صنعتی، به خانواده‌ها هشدار داد: این مواد پس از مصرف، قدرت بدنی فرد را تا ۱۰ برابر افزایش داده و در روزهای ابتدایی شروع هیچ علائم خاصی ندارند اما شش ماه تا یکسال پس از آن، بافت های سلولی بدن تخریب و از بین رفته و اثرات تخریبی خطرناکی در فرد ظاهر می‌شود.

وی از دستگیری باند سه نفره سرقت منازل در چند روز اخیر، خبر داد و گفت: از این سارقین غیر بومی که دومرد و یک زن بودند، مقادیر زیادی اموال مسروقه کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی قائم‌شهر در بخشی از سخنانش بابیان اینکه مسئولان نسبت به نصب دوربین‌های پلیس در این شهرستان، کوتاهی می‌کنند گفت: در راستای بالا بردن ضریب امنیتی، دوربین‌های مداربسته می‌توانند به‌صورت شبانه‌روزی از اماکن و معابر مهم شهرستان تصویربرداری کنند که این امر سبب پیشگیری از وقوع جرائم مختلف به‌ویژه سرقت خواهد شد.

وی ادامه داد: استفاده از دوربین‌های مداربسته سال‌ها است که در بسیاری از شهرهای کشور ازجمله استان مازندران برای کاهش تردد پلیس در سطح خیابان‌ها از یک‌سو و کنترل بهتر فضاهای شهری از سوی دیگر مورداستفاده قرار می‌گیرد.

فرمانده انتظامی قائشمهر با اشاره به اینکه این دوربین‌ها در راستای بالا رفتن ضریب امنیتی، تقویت خدمات‌رسانی، کنترل ترافیکی تقاطع‌ها و ضبط و ذخیره‌سازی وقایع شهر اهمیت دارند، اذعان کرد: متأسفانه در قائم‌شهر با توجه به تراکم بالای جمعیتی با توجه به درخواست‌های مکرر پلیس، هیچ دوربینی تاکنون نصب نشده است.

اتباعی طبری تصریح کرد: شورای شهر قائم‌شهر برای خریداری و نصب این عامل مهم بازدارنده از وقوع جرم، هیچ اقدامی انجام نداده است بطوریکه اگر فقط سالی ۲ دوربین نصب می‌کرد در حال حاضر حداقل چند دوربین در نقاط حساس و پرتردد شهرستان مورداستفاده قرار می‌گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های به‌عمل‌آمده متوسط سن این قاچاقچیان بین ۲۲ تا ۳۵، و عمده فعالیتشان در اطراف مدارس متوسطه و در بین دانشجویان بوده است.

کلیک کنید

یک نظر

  1. با تشکر از نیروی انتظامی دست مریزاد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


6 × پنج =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>