دوشنبه , ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

بهزیستی قائمشهر به دنبال جوان آزار دیده دارای معلولیت ذهنی

رئیس اداره بهزیستی قائمشهر در پی انتشار این فیلم و تماس تلفنی روز دوشنبه خبرنگار ایرنا با وی گفت که فیلم را ۲ روز پیش از طریق اداره کل بهزیستی مازندران دریافت و اقداماتی را برای پیدا کردن این جوان دچار معلولیت ذهنی آغاز کرده اند.
علی محمدی فیروزجائی افزود : با توجه به اینکه بر اساس ادعای مطرح شده این فرد در ترمینال قائمشهر دیده شده ، با هماهنگی دادستانی روز یکشنبه عده ای از کارشناسان اورژانس اجتماعی را برای انتقالش به ترمینال اعزام کرده ولی موفق نشدند وی را پیدا کنند.
وی گفت : کسانی که در ترمینال با این جوان که نامش ‘ محمد پهلوانی ‘ است آشنائی داشتند ، اعلام کردند که به ترمینال مراجعه نکرده است و تلاش برای پیدا کردنش ادامه می یابد.
محمدی فیروزجائی از شهروندان قائمشهری خواست تا در صورت مشاهده این جوان دچار اختلال هواس ، با شماره تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی تماس بگیرند تا نسبت به اسکان وی از سوی بهزیستی اقدامات لازم انجام گیرد.
رئیس بهزیستی قائمشهر با بیان اینکه این فرد معلول دارای نامادری پیری است که صلاحیت نگهداریش را ندارد ، گفت که بنا شده تا وی را در صورت مشاهده به مرکز شبانه روزی بالالموک برای نگهداری انتقال یابد.
** یک سال و نیم بی خانمانی
افرادی که این جوان دچار معلولیت ذهنی را می شناسند به خبرنگار ایرنا گفتند که وی از یک سال و نیم پیش به دنبال مرگ پدر و ازدواج مجدد مادرش ، بی خانمان شد.
به گفته شاهدان عینی ، وی اغلب این مدت را به صورت کارتن خوابی در ترمینال قائمشهر ، میدان بار این شهرستان و مکان های مشابه دیگر روزگارش را سپری کرده است .
گفته می شود فیلمی که هم اکنون در فضای مجازی پخش شده مربوط به اوایل دوره بی خانمانی این جوان است که در همان زمان هم منتشر شده بود و اکنون برای یادآوری موضوع بازنشر شده است .
یکی از رانندگان شاغل در ترمینال قائمشهر مدعی شد که این فیلم در ترمینال شهر ساری از این جوان معلول ذهنی گرفته و پخش شده است.
وی که خواست نامش در خبر ذکر نشود ، گفت : اوایلی که محمد بی خانمان شد ، به ترمینال ساری رفت و در آنجا یکی از رانندگان به خاطر سر و وضع نامناسبش که مدت ها استحمام نکرده بود ، وی را شست و شو می دهد و از آن فیلم می گیرند و پخش می کنند.
او مدعی شد : در همان زمان دادستانی قائمشهر با ورود به پرونده این معلول ذهنی ، راننده متخلف را به پای میز محاکمه کشانده و او را روانه زندان می کند.
این منبع گفت که سرگردانی محمد پهلوانی در این مدت در خیابان های قائمشهر سبب شد تا فیلم وی دوباره در فضای مجازی پخش شود ، شاید که مسئولان اقدام کنند.

همچنین ببینید

تساوی پرگل نساجی و سپیدرود؛روز بدشانسی نساجی

قائم خبر – میلاد اکبری: در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور، جام خلیج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 7 =