شنبه , ۲۹ دی ۱۳۹۷

مسکن‌وشهرسازی به تعهدات خود برای ساخت بیمارستان رازی قائم‌شهر عمل نکرد

معاون درمان وزارت بهداشت و درمان گفت: در پروژه‌های تحویل داده شده به وزارت مسکن و شهرسازی در مازندران عقب‌ماندگی اجرایی داریم، درحالی‌که قرار بود ساختمان بیمارستان رازی در سال ۹۳ به بهره‎برداری برسد اما اکنون ۴۵ درصد از آن اجرا شده است.

قاسم جان‎بابایی که برای بهره‎برداری از پروژه ۲۰ تخت اورژانس بیمارستان رازی به قائم‌شهر سفر کرده بود در گفت‎وگو با جمعی از خبرنگاران، اظهار کرد: با دعوت آقای رضیان به بیمارستان رازی قائم‌شهر آمدیم تا توسعه بخش اورژانس که با درایت مدیر بیمارستان و علوم پزشکی انجام شد را از نزدیک شاهد باشیم و به بهره‎برداری برسانیم.

وی افزود: ۲۰ تخت اورژانس بیمارستان رازی قائم‎شهر که نیاز این بیمارستان بود و به عنوان یکی از معضلات بیمارستان بشمار می‌رفت، به بهره‎برداری رسید.

معاون درمان وزارت بهداشت و درمان بیان کرد: وزارت بهداشت باید تعهداتی را متقبل شود تا ساختمان نیمه‌کاره بیمارستان رازی هرچه زودتر به پایان برسد که ان‎شاءالله هرچه زودتر این اتفاق صورت خواهد گرفت.

این مسئول تصریح کرد: پروژه‌ها دو دسته هستند، یکی سری از آن‌ها مسکن و شهرسازی عهده‌دار است مثل بیمارستان رازی قائم‎شهر، ماهفروجک ساری و بیمارستانی در بهشهر که متاسفانه خیلی از برنامه عقب هستیم و یا پروژه‌هایی که توسط خود وزارت بهداشت ساخته می‌شود.

جان‌بابایی با اشاره به عقب‌ماندگی در پروژه‌های تحویل داده شده به وزارت مسکن و شهرسازی در استان مازندران، خاطرنشان کرد: درحالی که قرار بود بیمارستان رازی قائم‎شهر سال ۹۳ تحویل داده شود ولی اکنون تنها ۴۵ درصد آن پیشرفت کرده و از برنامه اجرایی خیلی عقب‌ماندگی دارد.

وی یاد آور شد: از پول یک درصد ارزش و افزوده سهم خوبی به وزارت بهداشت نرسیده است تا پروژه‌های کلینیک ویژه به اتمام برسد و از اجرای این پروژه‎ها نیز عقب‌ماندگی داریم که امیدواریم دولت در سال ۹۷ بودجه خوبی برای این بخش قرار دهد.

معاون درمان وزارت بهداشت و درمان درمورد ساختمان نیمه‌کاره بیمارستان رازی، بیان کرد: سازمان برنامه و بودجه منابع مالی را به سازمان مسکن و شهرسازی داده است و ما اکنون به دلیل نیاز استان و شهرستان تنها می‌توانیم از این سازمان خواهش کنیم تا هرچه زودتر این پروژه به پایان برساند تا نیاز مردم منطقه حل شود.

همچنین ببینید

تجلیل از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای

در آیینی با حضور جمعی از مسولان شهرستانی از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 9 =