چهارشنبه , ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

۳۰۰ مدرسه در قائم شهر مجهز به سیستم اتوماسیون اداری هستند

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان قائمشهر گفت: ۳۰۰ مدرسه قائمشهر از دریافت اتوماسیون اداری برخوردار هستند.

قائم خبر: محمد رسولی بعدازظهر امروز در جلسه دولت الکترنیک در این شهرستان، اظهار کرد: ۳۰۰ مدرسه قائمشهر از دریافت اتوماسیون اداری برخوردار هستند، همچنین امسال، تمامی ابلاغ بخش‌نامه‌ها در سیستم اتوماسیون الکترونیکی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه با استفاده از سیستم اتوماسیون اداری به‌شکل الکترونیکی، روزانه هزینه‌ای بالغ بر ۳۵۰ هزار تومان در اداره آموزش و پروزش صرفه‎جویی می‎شود، افزود: همچنین در سامانه ضمن‌خدمت آموزش و پرورش، امکاناتی مانند ثبت‎نام، آزمون، اعلام نتیجه و آموزش وجود دارد و کارکنان آموزش و پرورش به‎راحتی از طریق این سامانه به‎صورت آنلاین می‎توانند استفاده کنند.

مدیر اداره آموزش و پرورش قائم‎شهر با عنوان اینکه با استفاده از سامانه اسکان، به‌راحتی کارکنان آموزش و پرورش در تمامی نقاط کشور می‌توانند در تعطیلات تابستان پذیرش و ترخیص انجام دهند، خاطرنشان کرد: در سامانه مدیریت، ابلاغ سازمانی توسط وزارتخانه انجام می‎شود که در کل کشور همه کارکنان آموزش و پرورش می‎توانند به آن متصل شوند.

این مسئول با تأکید بر اینکه در سامانه برگزاری امتحانات نهایی، نمرات به‌صورت آنلاین اعلام می‎شود، اضافه کرد: نمرات به‌سرعت در این سایت درج می‌شود و دانش‎آموزان به‎راحتی از نمرات خود آگاه می‎شوند.

رسولی یادآور شد: در سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان، به‌عنوان سایت یکپارچه، اگر خانواده‌ای فرزند خود را در مدرسه‌ای ثبت‌نام کرد، نمی‌تواند در مدرسه شهر دیگری ثبت‌نام انجام دهد.

وی با بیان اینکه استفاده از کتاب الکترونیکی در مدارس می‎تواند بخش عظیمی از هزینه‎ها را کاهش دهد، بیان کرد: معلمان با استفاده از ساخت کتاب الکترونیکی، علاوه بر کاهش هزینه، می‌توانند در زمان کمتری، مطالب بیشتری را به دانش‎آموزان ارائه کنند.

مدیر اداره آموزش و پرورش قائم‌شهر در پایان گفت: سامانه خرید شهریه مدارس غیرانتفاعی در مهرماه امسال راه‎اندازی می‎شود و خانواده‎ها با توجه به امکانات و فضای مدارس، شهریه پرداخت می‎کنند.

همچنین ببینید

تجلیل از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای

در آیینی با حضور جمعی از مسولان شهرستانی از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 4 =