آخرین خبرها
پارک جنگلی تلار

پارک جنگلی تلار

پارک جنگلی تلار قائمشهر با وسعت ‪ ۱۵‬هکتار در ۱۰‬ کیلومتری قائمشهر واقع است و این پارک در حدود ۷ کیلومتر با مرکز شهر فاصله داشته و در انتهای مسیر موسوم به جاده نظامی قرار دارد و به عنوان یک منطقه تفریحی و سیاحتی جزو یکی از مناطق ‪۶۰‬ گانه گردشگری استان مازندران به شمار می ‌رود.

جاده نظامی در ورودی غربی قائمشهر در انتهای جاده بابل که بر روی رود تلار ساخته شده به طرف جنوب از جاده اصلی جدا شده و در موازات رود تلار امتداد می‌ یابد. در طی مسیر نیز مناظر طبیعی زیبایی و جود دارد که مهمترین آن یک دریاچه زیبا در حاشیه جاده می‌ باشد.

پارک های جنگلی موجود در سطح کشور براساس ملاک های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری همچون امکانات، وسعت و موقعیت جغرافیایی به سطوح محلی، استانی، ملی و بین‌ المللی تقسیم‌ بندی می‌ شوند و پارک جنگلی تلار از لحاظ رتبه ‌بندی این سازمان، در رده محلی قرار گرفته است .

همچنین قرار داشتن دریاچه ‌ای با نام “دریاچه جاده نظامی” در حاشیه این پارک جنگلی، محیطی فراهم آمده است تا مسافران و گردشگران با خاطری باز قادر به استفاده از این مکان و امکانات خدادادی شوند.

کلیک کنید

یک نظر

 1. درود

  خیلی خوشحال میشم بدونم گردانندگان این سایت خبری چه کسانی هستند

  سر برگ “درباره ما” و “تماس با ما” هم قرار میدادید خیلی خوب میشد.

  ضمن اینکه تو صفحه ی اصلی سایت با کلیک کردن روی خبر ها تب جدید باز نمیشه و باعث آزاد مخاطبینه .
  موفق باشید
  یا حق
  _________________________________________________________
  مدیر: با سلام خدمت شما دوست عزیز
  مواردی که گفتید را سعی خواهیم کرد هرچه سریعتر اجرایی کنیم.باز شدن خبر در تب جدید و قسمت “تماس با ما” اجرا شد.
  از اینکه مشکلات سایت را به ما اعلام می کنید از شما سپاسگزاریم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


× پنج = 5

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>