آموزش وردپرس
farmandar

۹۰۰ میلیارد ریال ، برآورد خسارت طوفان در شهرستان قائمشهر

قائم خبر: مهدی محمدی عصر یکشنبه در نشست مدیریت بحران شهرستان گفت که این میزان خسارت به بخش کشاورزی ، دامداری ، مسکن ، برق ، آب و راه وارد شده است .

وی با اعلام این که بخش زیادی از مشکلات مربوط به طوفان رفع شده است ، افزود : برای ترمیم سقف واحدهای مسکونی و غیرمسکونی خسارت دیده در طوفان ۲۵ تریلی ایرانیت توزیع شده است .

او ادامه داد : ایرانیت با همکاری بنیاد مسکن ، دهیاری و بخشداری توزیع شده و در اختیار کسانی قرار گرفته که سقف خانه هایشان بین ۶۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده است .

محمدی به هشدار هواشناسی و احتمال بارندگی در روز سه شنبه هفته جاری هم اشاره کرد و گفت : توزیع ایرانیت در این شهرستان حائز اهمیت است چرا که بیشترین خسارت به سقف واحد های مسکونی این شهرستان وارد شد.

وی با بیان اینکه طوفان بامداد جمعه باعث ایجاد بازار سیاه برای برخی کسبه شده است ، افزود: از اصناف می خواهم تا با سرکشی و بازرسی در سطح شهر با کسبه متخلف برخورد کند.

محمدی هشدار داد : هر واحد صنفی که نظم اقتصادی شهرستان را دچار اختلال کند پرونده هایشان در کمیسیون ویژه بررسی و پروانه کسبشان باطل می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران هم در این نشست گفت که مشکل برق و آب شهرستان های آمل و بابل رفع شده و در شهرستان قائمشهر هم به دلیل حجم بالای خسارت همچنان در برخی از روستاها و خیابانها شاهد قطعی برق هستیم.

علی اصغر احمدی اضافه کرد : بر اساس اعلام شرکت توزیع برق استان ، برق تمامی مناطق خسارت دیده تاامشب وصل می شود .

رئیس جهاد کشاورزی قائمشهر هم گفت که طوفان بامداد جمعه در مجموع یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی استان وارد کرد که ۶۵۰ میلیارد ریال آن مربوط به شهرستان قائمشهر بوده است .

فرزین فرهادی افزود : در این حادثه به ۷۰ واحد مرغداری شهرستان خسارت وارد شد و جوجه های ۱۰ واحد به صورت کامل تلف شد .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت قائمشهر هم گفت که بر اثر طوفان بامداد جمعه ۴۰ میلیارد ریال به حوزه صنعت ، معدن و تجارت خسارت وارد کرده است.

محمدمهدی شیرخانی با بیان اینکه تا این لحظه ۸۰ رول نایلون در شهرستان میان اصناف توزیع شده است ، از فرمانداری خواست تا با پرداخت ۵۰ درصد هزینه ایرانیت ارسالی از بابل ، آمل و جویبار ، آنان را ترغیب کند تا ایرانیت مورد نیاز را زودتر به شهرستان ارسال کنند .

وی با اشاره به قطعی برق در برخی روستاها ، گفت که تاکنون از طرف اصناف ۲ هزار و ۵۰۰ قرص نان و سه هزار کیلوگرم آرد به روستاهایی که فاقد برق هستند ، ارسال و در بین مردم توزیع شده است.

رئیس اداره هلال احمر قائمشهر هم در این جلسه گفت که بیش از هشت تن نایلون در اختیار خسارت دیدگان شهرستان قرار گرفت .

علی مختاری بااعلام این که امداد رسانی به خسارت دیدگان همچنان ادامه دارد ،افزود : تاکنون برای بیش از یکهزار و ۵۰۰ خانوار نایلون در مناطق شهری و روستایی توزیع شده است.

وی ادامه داد : تمامی دستگاههای امدادی و خدمات رسان قائمشهر همچنان در مناطق آسیب دیده در حال خدمات رسانی هستند.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *